21.06.2009 12:44

Chvála peří

Peří je čistě přírodní produkt, u něhož je ve spojení se 100% bavlněným povlakem garantována vysoká snášenlivost.

Peří má všechny vlastnosti vyhovující požadavkům zdravého spánku. Ložní péřové soupravy jsou lehké, plnivé, vzdušné, teplé, hygroskopické, trvanlivé a zdravotně nezávadné.

Jednou z výrazných předností péřových náplní je jejich lehkost. Oproti ostatním materiálům je rozdíl (při porovnání stejných základních předpokladů jako jsou tepelná účinnost, jemnost, pružnost, trvanlivost) více než výrazný.

Testy prokázaly, že peří udržuje teplo s minimálními ztrátami a to i za velmi obtížných podmínek. Právě proto se peří hojně používá do výrobků pro extrémní podmínky jako jsou spací pytle či bundy.

Plnivost peří způsobuje, že stlačené a namáhané peří po uvolnění tlaku opět získává svůj původní objem a tvar. Navíc peří na rozdíl od ostatních přírodních materiálů jako jsou například vlna a srst neplstí.

Péřové přikrývky a polštáře mají vynikající schopnost přizpůsobit se tvaru lidského těla a jeho pohybům. Člověk během spánku často mění svou polohu, což může způsobit přísun studeného vzduchu z okolí. Proto je velmi důležité, aby se přikrývka co nejlépe přizpůsobila každé změně vaší polohy, a chladný vzduch pod ní tudíž nemohl pronikat.

Obdivuhodná je také trvanlivost peří. Při běžném používání a opotřebovávání se životnost péřové soupravy pohybuje mezi 25ti a 30ti lety.

Jedním z požadavků ložních náplní je i schopnost pohlcovat vlhkost - hygroskopičnost. Peří touto vlastností disponuje, může pojmout až 5% vody, aniž by omak vyvolával pocit vlhkosti. Navíc se zvýšená vlhkost u péřových výrobků během dne samovolně opět navrací do normálního stavu.

Výrobky plněné peřím jsou svým optimálním teplotním a klimatickým vyvážením velmi nepříznivým prostředím pro roztoče, kteří jsou závislí na vlhkosti. Další ochranu nabízí tkanina sypku, která zabraňuje vniknutí těchto roztočů do péřových výrobků

Na základě současným vědeckých výzkumů si alergici a astmatici mohou dopřát pohodlí a komfort, které nabízejí péřové přikrývky a polštáře, a to bez obavy následných alergických reakcí.

—————

Zpět


Kontakt

Milada Dovrtělová - ADA

Labutí 2
Šternberk


tel.: 774 170 900


© 2009 wlab.cz